Černobilio arkos statybos iš drono skrydžio

Černobylio atominės elektrinės teritorijoje statoma gigantiška apsauginė arka, kuri uždengs 1986 metais sprogusio reaktoriaus liekanas. Bepiločio orlaivio užfiksuoti vaizdai leidžia pažvelgti į amžiaus statybomis pramintą statinį iš arčiau.

Šiuo metu sprogusį atominės elektrinės ketvirtąjį reaktorių nuo aplinkai žalingos radioaktyvios spinduliuotės saugo apsauginis sarkofagas iš betono ir metalo, kuris buvo pastatytas iškart po avarijos. Bėda ta, kad šis sarkofagas yra kritinės būklės ir bet kuriuo metu gali sugriūti taip keldamas aplinkai žalingos radioaktyvios spinduliuotės riziką.

Dėl to 2010 metais buvo pradėta apsauginės arkos statyba – vienas didžiausių inžinerijos projektų per visą žmonijos istoriją. Gigantiška 110 metrų aukščio ir 29,000 tonas sverianti konstrukcija unikali ne tik dėl savo dydžio, bet ir dėl to, kad yra judanti. Baigus arkos montavimo darbus, ji bus bėgiais nustumta virš sprogusio reaktoriaus liekanų.

Filmuotoje video medžiagoje galima matyti kaip statybvietėje dirba žmonės. Pati statybvietė yra keli šimtai metrų nuo reaktoriaus, todėl čia gali dirbti žmonės be specialių apsaugų, nors visada privalo nešiotis radiacijos lygį matuojančius prietaisus ir apsaugines kaukes. Taip pat yra nustatyta ir matuojama maksimali radiacijos kiekio riba kuria gauti arkoje dirbantys darbuotojai per metus. Pasiekus šią ribą darbuotojas toliau dirbti nebegali ir yra siunčiamas namo. Kuo arčiau reaktoriaus, tuo didesnė radioaktyvi spinduliuotė. Šalia reaktoriaus dirbantys darbininkai maksimalią radiacijos dozę gauna vos per kelias valandas.

Planuojama, kad arkos statyba bus baigta 2017 metų pabaigoje. Šis apsauginis šydas turėtų tarnauti mažiausiai 100 metų.

Komentarai

Komentarų nėra. Būk pirmas!


wpDiscuz