Dronų draudimo paslauga – netolima ateitis

Dronu draudimas

Padangėje daugėjant civilinių dronų skaičiui daugėja ir šių bepiločių orlaivių sukeltų incidentų. Vos viena piloto klaida brangią skraidyklę gali akimirksniu paversti bevertę detalių krūvą. Maža to, netinkamai pilotuojamas dronas gali ne tik būti pažeistas, bet ir apgadinti trečiųjų šalių turtą. Taigi, poreikis drono draudimo paslaugai yra. O kaip yra su pasiūla?

Deja, Lietuvoje dronų draudimo paslaugos kol kas dar neteikia nei viena draudimo bendrovė. Juridiniai asmenys turi galimybę apsidrausti savo veiklą civilinės atsakomybės draudimu, kuris atlygintų ir drono padarytą žalą. Tačiau tokia galimybė įmanoma tik juridiniams asmenims, bet to šis draudimas savininkui nepadengtų pačio drono žalos, nes yra orientuotas į trečiųjų šalių turto apsaugą.

Priežastis, dėl ko draudikai tokios paslaugos dar neteikia – sunkus rizikos įvertinimas. Lietuvoje trūksta teisinio reguliavimo, kuris nustatytų dronų operatorių kvalifikacijos reikalavimus, dronų kategorijas, apibrėžtų saugias skrydžio zonas ir kitas sąlygas. Pagal šiuos požymius dronų draudimo paslauga turėtų būti labai panaši į automobilių vairuotojų civilinės atsakomybės draudimą. Kol šios tesinės bazės nėra, apie dronų draudimą kalbėti matyt bus sunku.

Tačiau tai tik laiko klausimas. Juolab, kad pramonėje ir civiliniame gyvenime autonominių ir be žmogaus kontrolės judančių bepiločių tik daugės. Gatvėmis be vairuotojų važinėjantys automobiliai dar tik ateitis, tuo tarpu Lietuvos laukuose jau dabar galime pamatyti modernią žemės ūkio techniką, iš kurių dalis gali dirbti be tiesioginės žmogaus priežiūros.

Tad bepiločių įrenginių draudimas draudikams turbūt daug platesnė sąvoka vien tik skraidantys dronai.

Pabaigai, siūlome pažiūrėti ne itin sėkmingai pasibaigusius dronų skrydžius :)

Komentarai

5 Comments on "Dronų draudimo paslauga – netolima ateitis"


Rikiuoti:   Naujausi | Seniausi | Geriausi
Svečias
Prieš 4 metus 2 mėnesius

Dronų draudimą nuo kritimų ir sudužimų jau seniai siūlome :)

Svečias
Valdas
Prieš 1 metus 5 mėnesius

Kas tie mes? Būtų įdomu gauti nuoroda kur kreiptis :)

wpDiscuz