Pristatytas naujasis Phantom 4 dronas

Phantom 4 dronas
Phantom 4 dronas

Kovo 1 dieną dronų gamintojas DJI pristatė ilgai lauktą ketvirtos kartos Phantom dronų seriją. Ar naujoji Phantom serija bus tokia pati sėkminga kaip ir ankstesnės?

Visų pirma į akis krenta atnaujintas dizainas. Phantom 4 korpusas yra naujos, aptakesnės formos, kuris sumažina oro pasipriešinimą skrydžio metu. Galbūt dėl to Phantom 4 dabar gali skrieti 72 km/h greičiu.

Phantom 4 lyginant su jo pirmtaku, yra 100 gramu sunkesnis. Šį svorį įtakojo papildoma įranga bei didesnės talpos 5350 mAh baterija. Tačiau bendras skrydžio laikas pailgėjo 3 minutėmis – viso 28 minutės skrydžio.

Vaizdo kamera išliko beveik ta pati – atnaujintas tik kameros lęšis, kuris sumažina atspindžius, bei padeda išgauti ryškesnį vaizdą filmuojant ar fotografuojant.

Tuo tarpu kameros gimbalas yra visiškai kitos konstrukcijos. Kai kurie Phantom 3 savininkai skųsdavosi dėl ne itin tvirto gimbalo, kuris esant stipresniam vėjui sukeldavo didelį pasipriešinimą ir kartais net užlinkdavo. Phantom 4 gimbalas yra įmontuotas į korpusą ir mažiau išsikišęs, dėl ko svorio centras pasilinko arčiau drono korpuso centro. O kamera prie gimbalo tvirtinama ne viena, bet dviem jungtimis, kas turėtų suteikti daugiau tvirtumo.

Naujos funkcijos:

Automatinis kliūčių vengimas
Phantom 4 pastebi artėjančią kliūti ir gali jos išvengti tiesiog ją apskrisdamas. Kaip tai įmanoma? Phantom turi akis.. o jei tiksliau, drone įmontuotos net 4 pagalbinės vaizdo kameros, kurių pagrindinis tikslas nuolat skenuoti aplinką ir perduoti duomenis į procesoriui, kuris apdorojęs šiuos duomenis identifikuoja kliūtis. Jei drone įjungta „Grįžti namo“ funckija, dronas kelyje pasitaikiusią kliūtį apskrenda ir toliau „skuba“ namo. Tuo tarpu įprasto skrydžio metu dronas prieš kliūti tiesiog sustos ir lauks tolimesnių komandų (auto hover).

Skrydžio krypties parinkimas ekrane

Phantom 4 suteikia galimybę operatoriui skrydžio kryptį nurodyti mobiliajame telefone pažymėjus tašką, į kurį norite skristi. DJI GO programėlė nustato šio taško koordinates ir dronas jau skrieja šio taško link. Drono nesustabys net skrydžio trajektorijoje pasitaikiūsi kliūtis, kurią jis tiesiog apskris be jokio operatoriaus įsikišimo.

Objekto sekimo funkcija

DJI GO aplikacija leidžia mobilaus telefono ekrane pažymėti objektą, kurį norite stebėti. Objektui judant Phantom 4 stengsis nepaleisti jo „iš akių“ viso skrydžio metu.

Phantom 4 kaina

Na ir apie kaina… Oficialiame DJI puslapyje nurodyta Phantom 4 kaina siekia 1599 eurus. Lyginant su trečios serijos moderniausia „Professional“ versija, tai 330 eurų brangiau. Tiesa, ši kaina taikoma Europai. Phantom 4 Amerikos rinkai prieinamas už 1400 Jav dolerius.

Kolkas galima pateikti tik išankstinius užsakymus gamintojo tinklalapyje DJI.com bei Apple.com. Užsakymai klientams bus pradėti siųsti nuo kovo 15 dienos.

Phantom 4 drono video apžvalga:

Komentarai

Komentarų nėra. Būk pirmas!


wpDiscuz