Dronų lenktynės

dronu lenktynes

Išpopuliarėjus bepilotėms skraidyklėms, sparčiai populiarėja naujoviška sporto rūšis – dronų lenktynės. Įvairiuose vietose rengiamos varžybos pritraukia vis daugiau dalyvių ir žiūrovų.

Varžytis daug įdomiau, kai trukdo įvairios kliūtys. Todėl dažniausiai dronų varžybos rengiamos apleistuose sandėliuose ar kitose erdvesnėse teritorijose. Lenktynėms paruošti dronai pasiekia net 60 km/h greitį, todėl susidūrimai tarpusavyje arba su kliūtimis yra neišvengiami.

Epizodą iš dronų lenktynių pamatysite pirmajame video, kuriame įspūdingų greičiu sandėlio teritorijoje varžosi du dronai. Tiesia, pabaigoje dronai galiausiai susiduria ir nukrenta ant žemės.

Lenktyniniai dronai

Dauguma įprastų dronų kontroliuojami stebint juos tiesioginio matymo zonoje arba per tiesiogiai kamerų perduodamą vaizdą į telefoną ar planšetę. Toks valdymas puikiai tinka nuotraukų darymui ar filmavimui iš oro, kadangi vaizdo kamera gali būti kontroliuojama papildomai, o judesio stabilizavimo mechanizmas padeda kameros virpesių.

Tuo tarpu lenktyniniai dronai yra šiek tiek kitokios konstrukcijos. Visų pirma juose nėra jokių nereikalingų priedų, kai kurie jų net neturi apsauginio korpuso. Visai daroma tam, kad skraidyklė būtų kiek įmanoma lengvesnė ir manevringesnė.

Kitas svarbus skirtumas yra susijęs su paties drono valdymo metodu. Sportinių dronų valdymui naudodami specialiūs FPV akiniai, į kuriuos tiesiogiai perduodamas pirmojo asmens vaizdas (FPV) iš drone įtaisytos kameros. Taigi, pilotai taip mato vaizdą iš drono ir gali pasijusti lyg patys sėdėtų jo viduje.

Galime spėti, kad ateityje dronų lenktynės tik populiarės. Tad jei ateityje planuojate tokiose lenktynėse sudalyvauti, pats laikas įsigyti lenktyninį droną ir pradėti treniruotis jau dabar 🙂

Šiame video vienu metu lenktyniauja 30 dronų:

Drono slalomas stadijone.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Seniausi
Naujausi Geriausi
Inline Feedbacks
View all comments